פעילויות פיינטבול

עמוד הביתמאמרים > פעילויות פיינטבול

פיינטבול בתור יום גיבוש אתגרי

מקומות עבודה וארגונים רבים מחפשים אפשרויות מיוחדות לצורך עריכת יום גיבוש חווייתי. בין האפשרויות המעניינות ביותר, שמתאימות לקבוצות שונות המגיעות מטעם ארגונים או מקומות עבודה ניתן למצוא פעילויות פיינטבול מרתקות. פעילויות אלה יכולות להתאים גם בתור ימי כיף, גם בתור ימי גיבוש, וכן גם בתור חוויה מיוחדת למשפחות, לצעירים וגם למבוגרים.
 

ישנן דרכים רבות בהן ניתן להביע הערכה לעובדים ולצ'פר אותם, אך המתנה הטובה ביותר היא יצירת סביבת עבודה נעימה, בה העובד מרגיש שייך יותר. עובד שנהנה לבוא לעבודה תורם יותר ממרצו, גם באופן וולנטרי, וכתוצאה מכך, מעלה את ערך הפריון שלו.

 

לא לגברים בלבד

 

כדי להבין מדוע פיינטבול בתור יום גיבוש אתגרי הוא בחירה מוצלחת - יש להבין תחילה מהו בכלל פיינטבול. מהות הפעילות הזאת היא לדמות לחימה אתגרית בין שתי קבוצות או יותר, כאשר כל שחקן מקבל ציוד מיוחד ומתאים. בין היתר מקבל כל שחקן:
 

  • רובה מיוחד שניתן להטעין אותו בכדורי צבע מיוחדים, עם חוויה של ירי אמיתי.
     

  • ציוד הגנה מיוחד שנועד למנוע חבלה באזורים רגישים כדי שהתחרות תישאר בגדר ספורט בלבד, ללא סכנת פגיעה.
     

  • כמות מסוימת של כדורי צבע איכותיים, שניתן להטעין בהם את הרובה.

 

את הפעילות ניתן לבצע באתרים שונים, כאשר בדרך כלל נהוג למקם באזור הקרב אביזרים שמתאימים לצורך תפיסת מחסה, לסיוע בהסתערות, לארגון הכוח בצורה מיוחדת ועל פי אסטרטגיה שעליה מחליטה הקבוצה.

 

חשוב להדגיש שפעילות זו הינה מרתקת ומלאת אדרנלין ולא חייבים להיות פייטרים מלידה כדי ליהנות ממנה. היא מתאימה לגברים וגם לנשים והיא תורמת מאוד לחוויה של שיתוף פעולה, גיבוש, כיף והנאה. 


משתפים פעולה

 

החוויה של פיינטבול יכולה להיות חוויה מהנה גם כאשר לא מחפשים ערך מוסף. עם זאת, העובדה שהפעילות איננה יחידנית אלא מבוצעת במסגרת קבוצתית מאפשרת להפוך את ההשתתפות לחוויה מגבשת במיוחד. לפני תחילת הפעילות ניתן לסכם ביחד עם כל הקבוצה על דרך פעולה, ניתן להחליט שיש מנהיג, מפקד או כמה מנהיגים וניתן לבנות ביחד אסטרטגיות לטובת הקבוצה כולה.


במהלך הפעילות ניתן לגלות בכל אחד תכונות מיוחדות שלא תמיד קל להבחין בהם בחיי היומיום. השיתוף וההנאה נחווים יחד כקבוצה כאשר גם לאתגר האישי וליכולת האישית יש כמובן מקום חשוב בתפיסה האישית. בסופו של דבר מתברר שככל שהקבוצה פועלת במשותף בצורה טובה יותר כך ההנאה גדלה יותר וגם הסיכוי לנצח – גדול יותר.