מי המציא את משחק הפיינטבול ובאיזו שנה?

המצאת הפיינטבול – מקונספט שימושי למשחק אתגרי

רעיון הפיינטבול הומצא  בשנת 1970, כאשר איש בשם ג'יימס הייל אשר הגה רעיון לבנות אקדח שיורה כדורי צבע, שמטרתו לשמש את החוואים בארה"ב לסמן עצים ובעלי חיים בשטח החווה.

ג'יימס, שעבד בחברת "דייזי" (Daisy Manufacturing), בנה ורשם פטנט על מה שעתיד להיות רובה הצבע הראשון.

כ-11 שנה מאוחר יותר, במאי 1981 בניו-המפשייר ארה"ב, עלה לראשונה הרעיון למשחק לחימה שמבוסס על רובי צבע שידוע היום בשם "פיינטבול".

 הוגי הרעיון היו – בוב גורנסי, בעל חנות למוצרי ספורט, הייס נואל, ברוקר (סוחר במניות), וצ'ארלס גיינס, סופר וכותב.

בתאריך 27 ביוני 1981 התקיים משחק הפיינטבול הראשון!

במשחק הפיינטבול הראשון השתתפו שניים עשר שחקנים שהתחרו אחד בשני במשחק "תפוס את הדגל". השחקנים השתמשו באקדחים שהכילו כל אחד כ-עשרה כדורי צבע על בסיס שמן. אחרי כל ירייה היה צורך להטות את האקדח כך שהכדור הבא יכנס לתא ולאחר מכן לדרוך את האקדח, מה שגרם לכך שכמות הירי במשחקים הייתה מצומצמת. כמובן שלא היו עדיין מסיכות פיינטבול והשחקנים השתמשו במשקפיים שהשאירו את רוב הפנים שלהם חשופות.

המנצח באותו משחק הצליח לתפוס את כל הדגלים מבלי לחטוף אפילו ירייה אחת! 

בשנת 1982- נפתח מגרש הפיינטבול הראשון ברוצ'סטר, ניו-יורק ע"י כלב סטרונג (Caleb Strong). באותה שנה הקים בוב גרונסי בעזרת מימון שגייס משני חבריו צ'ארלס גיינס והייס נואל את ארגון "משחק ההישרדות הלאומי בפיינטבול". 

בשנת 1985 נפתח מגרש הפיינטבול הראשון באנגליה ובשנת 1988 נוסדה אגודת הפיינטבול הבינלאומית – IPPA (International Paintball Players Association) אגודה זו נוסדה כעמותה ללא מטרות רווח, המוקדשת כולה לטיפוח הצמיחה החינוך והבטיחות של הפיינטבול.

בשנות ה-90 של המאה הקודמת, הגיע הפיינטבול לארצות נוספות באירופה, והפף לספורט פופולארי ביותר בארצות הברית.

החל משנת 2000 הפיינטבול נפוץ כמעט  בכל העולם, ובשנת 2002 הגיע הפיינטבול גם לישראל וכיום ניתן למצוא מתחמי פיינטבול רבים בארץ.

צור קשר

רוצים להזמין? או לשאול שאלה? שלחו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!