כללי בטיחות במשחק פיינטבול

עמוד הבית > כללי בטיחות במשחק פיינטבול

הכיף הגדול במשחק פיינטבול הוא העליה ברמות האדרנלין שנוצרת כתוצאה משילוב גורמים רבים, בהם אקשן, אקסטרים, מצבים בלתי מתוכננים ומשתנים במהירות, וכמובן - תחושת הניצחון הממכרת.

למרות שמדובר רק במשחק שמדמה קרבות ומלחמה, חשוב לזכור שישנם סיכונים ולהביא אותם בחשבון, כדי שהפצועים ישארו רק מדומים, והמשחק יישאר רק משחק.

לכן קיבצנו לפניכם כמה כללי ברזל עיקריים שחשוב לזכור ולשנן לפני כל משחק, כדי שכולנו נסיים את היום עם חיוך ולא במיון:

 1. לפני כל משחק, אחד המדריכים שלנו יעביר לכם הדרכת בטיחות. היו מרוכזים והקשיבו היטב!
  שחקן שלא יישתתף בהדרכת לא יוכל להשתתף במשחק!
   

 2. חבישת מסיכת מגן היא חובה לאורך כל המשחק וביחוד כאשר נכנסים לשטח שבו מתרחש המשחק.
  לעיתים תידרשו לחבוש את מסיכת המגן גם בשטח הנייטרלי, וזאת על מנת למנוע פגיעה של כדורי צבע תועים. חשוב לזכור שבעוד שחלקי הגוף השונים יכולים לספוג פגיעת כדור פיינטבול ולא להינזק באופן רציני מדי, העיניים שלכם אינן יכולות לעשות זאת!

   

 3. את רובי הצבע יש להשאיר אך ורק בתחומי המגרש ואסור להכניסם לשטח הנייטרלי בו אסור להפעיל את הרובים כלל.
   

 4. רובי הצבע שמשמשים את השחקנים עוברים בדיקת בטיחות אחת לחודש. בין היתר נבדקת המהירות שכדור צבע נע בתוך הקנה. מהירות גבוהה מידיי עלולה לגרום לפציעה ומהירות נמוכה מידיי תביא לכך שכדור הצבע יישאר שלם ולא תיראה פגיעה בשחקן.
  אם נראה לכם שהרובה שקיבלתם אינו תקין, אנא ציינו זאת לאחראי ובקשו להחליף את הרובה.

   

 5. שחקנים שבידם רובה פיינטבול ואינם נמצאים בשטח המגרש, מחוייבים לשים אטם בקנה הרובה, וזאת כדי למנוע פליטת כדור במקרה של לחיצה מקרית על ההדק.
   

 6. אם נפגעתם מירי של כדור פיינטבול (כדור צבע כלשהו שנורה ע"י אחד מהשחקנים) עליכם לעבור לשטח "הנפגעים" שבו מרוכזים כל השחקנים "שנפגעו".
  בעת המעבר והשהיה באזור זה, חובה להעביר את הרובה למצב נצור.

   

 7. חשוב מאוד - יש להימנע מיריה על שחקן במרחק של פחות משבע מטרים. פגיעה זו עלולה לכאוב והיא אינה ספורטיבית. החלופה היא להציע לשחקן להיכנע.
   

 8. כללי ההגיון תקפים גם במגרש: אם זה נראה מסוכן מדי - אל תסתכנו ואל תסכנו!

בכל משחק או תחרות פיינטבול לא אמורות להיות בעיות בטיחות - כל עוד שומרים על חוקי הבטיחות. כללים אלו נכתבו כדי לשמור עליכם מפציעות לא נעימות, ומשחק מהנה ביותר. אז אנא זיכרו אותם ופעלו לפיהם, כי הקפדה על החוקים הרשומים לעיל תעזור למנוע פציעות לא רצויות, ותבטיח את הנאת המשחק לכם ולכל המשתתפים.

בברכת משחק מהנה ובטוח - צוות חוויה בגלבוע